Nabídka našich služeb v oblasti ergoterapie

Senzorická integrace

Našim dětským klientům nabízíme všestranné i cílené aktivity v senzorické tělocvičně, kde společně s terapeutkou pracuje na integraci vestibulárních a proprioceptivních podnětů, které jsou nutným předpokladem pro správné fungování bilaterální koordinace, svalového tonu a udržení celkové postury. Dítě pak může provádět cílené pohyby a snáze si vytvoří adekvátní tělesné schéma, rozvíjí se řeč, vnímání a orientace.

Když dítě ví, kde se jeho tělo nachází, lépe pochopí, kde je dole, co je velké, čeho je víc a taky kde je vpravo nebo vlevo. Díky adekvátní senzorické stimulaci a zlepšení postury lépe udrží pozornost, je schopné koncentrovat se na jednu činnost, protože nemusí myslet na udržení vlastního těla v klidu a ještě k tomu vzpřímeně.

Koncept senzorické integrace jako jeden z mála evidence based metod efektivně podporuje řečové funkce a následně i pozornost, paměť a koncentraci.

Ukázka naší terapie metodou senzorické integrace

Metoda senzorické integrace je efektivní terapií přirozenými prostředky dětského světa, baví děti i nás. Vyšetření, stejně jako samotná terapie, probíhá zábavnou formou v multisenzorickém prostředí ergoterapeutické místnosti.
Kontakt
Provozovna Fyzioland s.r.o.
Kašovická 1608/4, Praha 10 - Uhříněves
E: info@fyzioland.cz
Fyzioterapie: +420 775 910 749
Ergoterapie: +420 608 856 278
Přání a stížnosti: +420 606 769 852
Kde nás najdete
Jak se k nám dostanete
  • 3 minuty pěšky z autobusové zastávky Lnářská
  • 5 minut autem z dálnice D1
    (6. km D1, sjezd Průhonice/Uhříněves)
  • 5 minut pěšky z náměstí Protifašistických bojovníků
  • 8 minut autem z Říčan
  • 10 minut pěšky z Nového náměstí